Quantcast
Channel: Tooting Medical Centre, polska przychodnia Tooting w londynie. » Polski dentysta w Londynie
Viewing all 57 articles
Browse latest View live

Chirurg stomatolog dr Bozena Rak Latos

$
0
0

Specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej i twarzowo szczękowej w tym implantologii.

  1. Chirurgia  stomatologiczna   pełny zakres  czynności.
  2. Implantologia  różne systemy   w tym  implanty   tzw.  nietypowe  (krótkie  grube)   oraz  tzw.   mini implanty   do umocowania  protez  plus  wszystkie  zabiegi  przygotowujące  do implantacji   tzw.  augmentacja  kości
  3. Protetyka   stomatologiczna   pełny zakres   tj.   samodzielna   protetyka    plus  protetyka implantologiczna
  4. Stomatologia  zachowawcza   w tym   endodoncja   z   mikroskopem   lub bez    z  endometrem  lub  bez    ale   za to   z wykorzystaniem  terapii  ozonowej
  5. Leczenie  chorób  stawu  skroniowo  żuchwowego   terapia  laserowa  fizjoterapia stawu
  6. Leczenie   parodontozy   terapia   imunolosupresji
  7. Rentgenodiagnostyka  stomatologiczna  analiza  teleradiogramów  i  radiowizjigrafii
  8. Ozonoterapia   ozon  wykorzystuje   się  w różnych   działach   stomatologii   wykonanie usługi  przy pomocy   ozonu   oznacza , iż  nie   będzie   powikłań  po  leczeniu.
  9.  Leczenie stanów   bólowych   tzw.  stan  nagły   i   leczenie   powikłań

Chirurg implantolog protetyk Magdalena Wolinska

$
0
0

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od chwili ukończenia studiów w 1997 roku staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Fascynują mnie możliwości jakie daje współczesna stomatologia – praca z mikroskopem, implanty, protetyka.

Dzięki połączeniu możliwości chirurgii,implantologi i protetyki pomagam odzyskiwać pacjentom uśmiech i wiarę w siebie.

W dzisiejszych czasach wizyta u dentysty już nie musi się kojarzyć z bólem i strachem , tak właśnie staram się pracować.Najważniejszy jest dla mnie pacjent i jego komfort podczas wizyty u mnie.
Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwóch synów, uwielbiamy wspólnie zdobywać góry.

img071 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img072 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img073 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img074 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img075 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img076 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img077 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img078 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img079 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img080 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img081 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img082 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img083 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img084 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img085 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img086 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img087 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img088 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img089 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img090 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img091 300x218 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska img092 218x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska P5154395 300x225 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska P5154399 225x300 Chirurg implantolog  protetyk Magdalena Wolinska

Zdjecia RTG panoramiczne zebow

$
0
0
Zdjęcia RTG panoramiczne zębów 200x300 Zdjecia RTG  panoramiczne zebow

Zdjęcia RTG panoramiczne zębów

RTG pantomograficzny (zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny), popularnie nazywany “panoramą”, gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia.

 

Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz często ortodontycznego.

 

 

Kiedy lekarz zazwyczaj zleca wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów?

To czy lekarz dentysta zleci pacjentowi wykonanie panoramy zębów zależy od wielu czynników. O tym czy trzeba zrobić zdjęcie decyduje stomatolog, który bierze pod uwagę potrzeby lecznicze danego pacjenta, stan wyjściowy jamy ustnej i zębów, z jakim zgłasza się on do gabinetu stomatologicznego. Często lekarz zaczynający kompleksowy proces leczenia (więcej na ten temat tutaj: kompleksowe leczenie zębów) – aby mieć pełen obraz aktualnego stanu jamy ustnej decyduje się na wydanie odpowiedniego skierowania na pierwszej wizycie w swoim gabinecie.

 

Co dentysta może określić po zdjęciu?

Na prześwietleniu widoczny jest stan struktur, które w normalnych warunkach są niedostępne dla badania wzrokiem. Na zdjęciu panoramicznym zębów uwidaczniają się struktury kości szczęk i żuchwy, zęby i układ ich korzeni, widoczne są fragmenty lub całość zatoki szczękowej i wiele, wiele innych struktur anatomicznych pozostających w ukryciu. Daje to szanse lekarzowi na znalezienie przyczyn choroby (na przykład fragment korzenia zęba tkwiący głęboko w kości) lub monitorowania leczenia lub progresji choroby (na przykład przy zapaleniach przyzębia z destrukcją kości). Istotne jest, że tylko wykwalifikowany lekarz dentysta może podejmować się oceny takiego prześwietlenia, nie mogą robić tego technicy dentystyczni a tym bardziej sami pacjenci.

 

W naszej pracowni głównie wykonujemy zdjęcia:

  • pantomograficzne zdjęcie zębów (panorama)
  • cefalometryczne zdjęcie zębów
  • punktowe zdjęcie zębów

 

 

Profesjonalne czyszczenie zebow

$
0
0
dentysta wybielanie lampa 300x225 Profesjonalne czyszczenie zebow

Dentysta wybielanie lampa

Piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka sukcesu.  Pierwszym krokiem do jego osiągnięcia to dobra stomatologia.

Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną oraz higienisty jamy ustnej.
Zapraszamy dzieci i dorosłych na wizyty do naszych wykwalifikowanych specjalistów. Wizyta zawiera również pełen instruktaż higieny jamy ustnej oraz pomoc w doborze odpowiednich środków do pielęgnacji jamy ustnej:

Profilaktyka:

  • Oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy pomocy ultradźwięków (scaling) lub przez piaskowanie
  • Polerowanie zębów
  • Lakowanie zębów
  • Lakierowanie zębów preparatami fluorowymi
  • Systematyczne przeglądy stanu jamy ustnej oraz instruktaż higieny

Stomatologia estetyczna:

  • Wybielanie zębów lampą LED
  • Szyny wybielające
  • Licówki
  • Kosmetyczne wypełnienia

Profesjonalne zabiegi higieniczne:

  • Skaling
  • Piaskowanie
  • Polerowanie

Zabiegi fluoryzacji:

  • Szyny fluorkowe
  • Lakierowanie zębów

SKALING

Aby prawidłowo dbać o stan uzębienia nasz gabinet dentystyczny zaleca wykonywanie skalingu co najmniej dwa razy w roku.
Skaling to stosunkowo niedrogi zabieg stomatologiczny, który usuwa kamień nazębny utworzony na skutek nagromadzenia się resztek pokarmowych i bakterii w płytce nazębnej. W naszym gabinecie stomatologicznym Tooting Medical Center wykonujemy skaling w oparciu o dwie metody. Pierwsza to ręczna metoda usuwania kamienia nazębnego, druga polega na zastosowaniu ultradźwiękowego skalera stomatologicznego. Odpowiednie zakończenie skalera przykładane jest do miejsca gdzie występuje kamień, powodując jego rozbicie i odpadanie.
Kamień nazębny może przyczyniając się do wielu chorób, w tym:

  • - paradontozy
  • - próchnicy
  • - ubytków w zębach
  • - zapalenia dziąseł
  • - odsłaniania korzeni zębów

Skaling jest zabiegiem stomatologii profilaktycznej i estetycznej jaki może być wykonany rutynowo i zapobiegawczo w gabinecie stomatologicznym. Na kamieniu nazębnym łatwo odkładają się osady, co prowadzi do nieestetycznych przebarwień. Z zabiegu skalingu częściej powinny korzystac osoby, które:

  • - palą papierosy
  • - piją kawę, herbatę i czerwone wino
  • - narażone są na choroby zębów i przyzębia

Zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych w celu uzyskania profesjonalnych porad oraz dokonania zabiegów adekwatnych do potrzeb pacjenta.
PIASKOWANIE
Piaskowanie należy do podstawowych zabiegów stomatologicznych jakie wykonujemy w naszym gabinecie dentystycznym. W praktyce przebarwienia nazębne usuwamy przy pomocy piaskarki, która oddziałuje na zewnętrzne warstwy zęba i przestrzeni między zębami. Zabieg piaskowania trwa 15-20 minut. Wykonywany powinien być dwa razy w roku, a u palaczy i osób z aparatami ortodontycznymi oraz spożywających napoje kawowe oraz herbaty, co około 4 miesiące. Dokładny plan profilaktyki przedstawi stomatolog w naszym gabinecie dentystycznym.
Po zabiegu piaskowania nasi pacjenci nasi pacjenci zauważają:

  • - zniknięcie przebarwień
  • - usunięcie przebarwień
  • - redukcja kamienia nazębnego
  • - oczyszczenie przestrzeni między zębami
  • - widoczne bielsze zębów

POLEROWANIE ZĘBÓW

Polerowanie zębów polega na oczyszczaniu powierzchni zębów z nalotów, przebarwień i miękkich złogów takich jak płytka nazębna. Zabieg wykonywany jest przez kilkanaście minut i w naszych gabinetach jest bezpłatnie wykonywany podczas skalingu lub piaskowania. Polerowanie wykonywane jest poprzez użycie odpowiednich past polerujących i gumek , które zbierają wszystkie osady i przebarwienia, pozostawiając czyste i dokładnie wygładzone powierzchnie zębów.

 

WYBIELANIE
Wybielanie zębów jest najczęstszym zabiegiem stosowanym w stomatologii estetycznej. Szeroka gama produktów do wybielania dopasowana jest do każdej kieszeni, aby w pełni usatysfakcjonować każdego z pacjentów.
Nasza klinika oferuje dwie metody wybielania zębów:

  • - lampą LED – wykonywana w gabinecie dentystycznym,
  • - szyny wybielające – wykonywane przez pacjenta w domu (po wykonaniu szyny w gabinecie stomatologicznym)

Lampa LED emituje zimne, niebieskie światło o prawidłowo dobranej długości fal.
Przed naświetlaniem dentysta nanosi za zęby pacjenta/ki materiał o bardzo niskim stężeniu, który będzie na nich przez około 15 – 30 minut. Wcześniej na dziąsła nanoszony jest preparat ochraniający szyjki przed preparatem wybielającym. Zabieg trwa około godziny. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje wszystkie informacje dotyczące zabiegu oraz wskazówki po zabiegowe.

Szyny wybielające

Szyny wybielające wykonywane są w na podstawie wycisków pobranych w gabinecie stomatologicznym. Wykonywane są indywidualnie, gdyż muszą być dopasowane do kształtu zębów, aby nakładany do nich preparat pozostawał w kontakcie z zębami. Ponadto nakładki pomagają zapobieganiu wpływaniu śliny, która może wypłukiwać preparat lub go rozcieńczać zmniejszając jego stężenie. Jednocześnie indywidualne nakładki pomagają zminimalizować ilość wybielacza, który może wpływać na dziąsła i je podrażniać.
Nakładki służą pacjentowi długo. W razie konieczności można do nich aplikować
preparat przeciw nadwrażliwości po zabiegowej. Po roku pacjent może dokupić 1 strzykawkę preparatu i powtórzyć wybielanie ( wystarcza 1-2 aplikacje by utrzymać efekt). Do nakładek można też aplikować preparaty zawierające fluor w celu profilaktyki próchnicy.
Wszystko po wcześniejszym skonsultowaniu ze stomatologiem.

Prawda jest taka, iż po wybielaniu każdy zauważy od umiarkowanej do znaczącej zmiany koloru. Niemniej jednak należy pamiętać, iż wybielanie nie jest stałym rozwiązaniem i wymaga konserwacji lub „odświeżenia” dla utrzymania długotrwałego efektu.

FLUORYZACJA
Fluoryzacja – jest jednym z zabiegów profilaktycznych najczęściej wykonywanym w gabinecie stomatologicznym. Polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów i lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.

Fluoryzacja wzmacnia zęby. Fluor uwalniany z stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę i czyni go bardziej odpornym na działanie kwasów płytki nazębnej. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Zabieg ten jest bardzo ważny podczas leczenia ortodontycznego, zarówno aparatem stałym jaki i ruchomym.
W naszym gabinecie znajdą Państwo dwie metody fluoryzacji:

  • - lakierowanie zębów fluorem
  • - stosowanie szyny do fluoryzacji.

 

Ortodonta

$
0
0

Rodzaje oferowanych aparatow stalych

Aparaty ceramiczne

Aparaty ceramiczne1 300x206 Ortodonta

 

 

Aparaty ceramiczne

Aparaty ceramiczne2 300x128 Ortodonta

 

 

Aparaty szafirowe

Aparaty szafirowe Ortodonta

 

 

Aparaty tradycyjne

Aparaty tradycyjne 1 Ortodonta

 

 

Aparaty tradycyjne

Aparaty tradycyjne 2 Ortodonta

Ortodoncja cennik

$
0
0

ORTODONCJA CENNIK

 

Wstepna konsutlacja £50

Modele, zdjecia, rtg, £150

 

Pacjenci  z zaczetym leczeniem w Polsce  moga kontynuowac leczenie po dostarczeniu modeli, fotografii zewnatrzustnych i wewntarzustnych , zdjec radiologicznych i historii leczenia.

Wstepna konsultacja  £100

Wstepna konsultacja  dwa luki £150

 

Aparaty ruchome,

 

1 luk, £300

2 luki  £500

Wizyty kontrolne aparat ruchomy, £50

 

 

Aparaty stale standardowe

 

Aparat metalowy £ 400 łuk

Aparat ceramiczny £500 łuk

Aparat szafirowy  £500 łuk

 

Aparaty stale samolitigujace

 

Aparat samoligiturujacy metalowy £700  łuk (Damon Q lub Damon 3MX)

Aparat samoligiturujacy metalowy  £600  łuk(Carriere)

Aparaty samolitigujace ceramiczny £ 800 (Clear Damon)

Aparat samoligiturujacy aktywnie ceramiczny, £700 łuk(Clarity)

 

Zdjęcie aparatu stalego,

 

1 luk, £150 (w tej cene wykonanie retainera)

2 luki  £300150 (w tej cene wykonanie retainerow)

 

 

Retainery

Ruchomy, £150 z modelem

Stały, £50 z modelem

 

Emergencies i naprawy aparatow

Jezeli aparat byl zakladany u nas naprawy sa bezplatnie

Jezeli aparat byl zakladany w innym gabinecie

doklejenie zamka ortodontycznego  £40

jeśli pacjent ma swój zamek £20

wymiana modulow lub lancuszkow £20

Implantologia i Chirurgia stomatologiczna

$
0
0

Implanty dentystyczne

Implanty stomatologiczne są bardzo efektywnym rozwiązaniem przy odbudowie brakujących zębów. Dotyczy to zarówno pojedynczych braków zębowych jak i mnogich.
Jeśli zachodzi potrzeba odbudowy braku jednego zęba, implant zębowy stanowi znacznie lepszą alternatywę niż most protetyczny. Rozwiązanie to pozwala uniknąć szlifowania zębów sąsiednich.

Przy mnogich brakach zębowych, dzieki implantom, można uniknąć stosowania ruchomych protez, które powodują zanik kości, podrażnienia śluzówki oraz są rozwiązaniem mniej komfortowym i nieestetycznym.
W sytuacji całkowitego bezzębia, implanty stomatologiczne są najlepszym sposobem przymocowania protez dentystycznych. Wszczepienie juz 2-4 implantów zapewnia odpowiednie podparcie protez całkowitych. Dzieki temu pacjent może swobodnie jeść i uśmiechać się z większą pewnością siebie.

Implanty zębowe wykonane z tytanu, materiału biokompatybilnego z ludzką tkanką, zintegrowane z kością w sposób znaczący eliminują jej zanik. Pełnią rolę identyczną jak naturalne korzenie zęba. Pomagają w ten sposób w utrzymaniu zdrowej kości szczęk. Dzięki temu naturalne rysy twarzy pozostają zachowane na długo, policzki nie opadają oraz nie pogłebiają się zmarszczki.

 

FAQ:


• Jakie są konsekwencje braku zebów?
Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że utrata nawet jednego zęba pociąga za sobą po pewnym czasie duże zmiany. Zęby ograniczające lukę przesuwają się i przechylają, a ząb przeciwwstawny wysuwa się z kości , robi się dłuższy i zaczyna się ruszać. W skrajnych przypadkach dochodzi on do dziąsła w miejscu braku i ulega patologicznemu rozchwianiu. Utrata większej ilości zębów, jak się łatwo domyśleć, prowadzi do jeszcze większych zmian. Dochodzi do wtórnych wad zgyzu, przeciążeń i niejednokrotnie złamań pozostałych w jamie ustnej zębów. Zmiany dotyczą również stawów skroniowo-żuchwowych. Powstają zwyrodnienia objawiające się m.in. trzaskami, przeskakiwaniami i bólami okolicy stawów i uszu. Wygląd “starczy”, zapadnięte policzki, pogłębione zmarszczki to również następstwa utraty zębów zarówno przednich jak i tylnych. Wynika to z braku podparcia tkanek miękkich o zęby oraz zmniejszonej objętości kości szczęk, które pozbawione zębów sukcesywnie zanikają.

• Jaka jest przewaga implantów nad pozostałymi metodami odbudowy braków zębowych?
Odbudowa brakujących zębów przy użyciu implantów stomatologicznych jest najbardziej fizjologicznym rozwiązaniem. Zintegrowany z kością wszczep zapobiega jej przedwczesnemu zanikowi. Alternatywą dla uzupełnienia pojedynczego braku jest tradycyjny, trzypunktowy most porcelanowy wykonany na dwóch zębach ograniczających lukę. To rozwiązanie wiąże się z dużym urazem dla żywych zębów, jakim jest ich oszlifowanie. Często prowadzi to, nawet po latach, do stanu zapalnego i konieczności leczenia kanałowego takich zębów. Ponadto, w miejscu braku zębowego pod przęsłem mostu, kość ulega przyspieszonemu zanikowi. Powoduje to, że z upływem lat, tworzy się coraz większa przestrzeń pomiędzy brzegiem przęsła mostu odbudowującym brak zębowy, a dziąsłem. Poza nieestetycznym wyglądem miejsce to sprzyja zaleganiu pokarmu. Wszczepienie implantu pozwala zarówno uniknąć osłabiania i szlifowania zębów sąsiednich, jak i zapobiega przedwczesnej resorbcji kości. W przypadku licznych braków zębowych implanty stomatologiczne często są jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć ruchomych protez. Całkowity brak zębów wiąże się najczęściej z koniecznością wykonania całkowitych protez akrylowych. Wszczepienie już minimum dwóch implantów w żuchwie oraz czterech w szczęce zapewnia cenną, dodatkową stabilizację protez, co polepsza komfort życia. Dzięki temu możemy również znaczącą zredukować zasięg protez np. na podniebieniu, będący niejednokrotnie przyczyną odruchu wymiotnego u pacjentów. Wszczepienie większej ilości implantów przy bezzębiu, pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z protezami ruchomymi i wykonać odbudowę porcelanową na stałe ufiksowaną na implantach.
• Ile zębów można odbudować na jednym implancie?
Zasadą jest odbudowa jednego zęba na jednym implancie. Próby dowieszania większej ilości koron do pojedyńczego wszczepu wiążą sie z dużym ryzykiem jego odrzutu przez organizm. W przypadku wsczepienia dwóch implantów po danej stronie możliwe jest natomiast odbudowanie trzech, a czasami nawet czterech zębów, wykonując most na implantach.
• Jakie są etapy leczenia implantologicznego
Każdy zabieg implantacji poprzedzony jest wnikliwym badaniem lekarskim oraz radiologicznym. Na jego podstawie lekarz ustala plan leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Leczenie implantologiczne odbywa się w dwóch etapach: pierwszy etap określamy jako część chirurgiczna, a drugi etap jako część protetyczna.
• Pierwszy etap: część chirurgiczna
Po wykonaniu odpowiednich badań i ustaleniu planu leczenia przystępujemy do właściwego leczenia implantologicznego. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implant zębowy wykonany z tytanu, który stanowi odpowiednik korzenia zęba, jest wszczepiany do kości w miejsce brakującego zęba. Następuje okres gojenia się i przebudowy kości wokół wszczepionego implantu, zwany osteointegracją. Prowadzi on do stabilizacji implantu gwarantującej prawidłowe jego funkcjonowanie w przyszłości. Proces ten trwa od 2 do 6 miesięcy. Czas trwania zabiegu implantologicznego zależy od kilku czynników. Przeciętnie trwa od 30min do 1,5 godziny.
• Etap drugi: część protetyczna
Po zakończeniu procesu osteointegracji, do implantu mocowany jest element nazywany łącznikiem, który zapewni utrzymanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Wykonanie odbudowy protetycznej na łączniku poprzedzone jest pobraniem wycisków protetycznych. Kolor nowej korony czy mostu jest idealnie dobierany do naturalnych zębów pacjenta. Odtworzony na implancie ząb wygląda oraz pełni funkcję identyczną jak naturalny ząb pacjenta. Odbudowa protetyczna tj wykonanie np. koron albo mostów zajmuje z reguły kilka tygodni. Jeżeli warunki kostne u pacjenta są niewystarczajace, niezbędne okazać się mogą zabiegi regeneracji kości. Wtedy cały proces może wydłużyć się o 12 miesięcy lub dłużej.
• Jaka jest trwałość implantów
Implanty stomatologiczne stosowane są już od ponad 30 lat i przez cały ten czas trwało udoskonalanie i dopracowywanie techniki implantacji. Dobierając odpowiedni implant oraz stosując prawidłową technikę zabiegu minimalizujemy ryzyko niepowodzenia. Stopień powodzenia leczenia implantologicznego wynosi zazwyczaj 95 ? 99%, w tym odsetku przypadków implantacja kończy się pełną integracją implantu z kością. Od momentu wszczepienia implanty mogą towarzyszyć pacjentowi do końca życia, w zależności od tego jak się o nie dba. Jak każde uzupełnienie twój odbudowany na implancie ząb może być uszkodzony przez uraz, chorobę przyzębia lub nieprawidłową higienę jamy ustnej. Wszelkie badania naukowe dowodzą, że w 80% przypadków utrata implantów wiąże się z brakiem odpowiedniej higieny. Biokompatybilność materiału z jakiego wykonane są implanty stomatologiczne powoduje, że w kontakcie z żywymi tkankami człowieka nie występuje zjawisko “odrzutu”, jak ma to miejsce np. podczas przeszczepów organów.
• Ile kosztują implanty (rodzaje odbudowy)
Na koszty zabiegu składa się kilka czynników, takich jak chociażby ilość zakładanych implantów czy potrzeba wykonania dodatkowych zabiegów poprzedzających implantację. Najlepiej na to pytanie odpowie lekarz, który zaplanuje i będzie prowadził leczenie. Cena zależy również od rodzaju uzupełnienia na implancie, na jakie zdecyduje się pacjent. Na implantach możemy wykonać korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej lub pełnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej. Korony wykonane na implantach są droższe od koron wykonanych na własnych zębach. Spowodowane jest to większymi kosztami wykonania odbudowy, min. stosowaniem skomplikowanych elementów łączących koronę z implantem. Koszty wykonania protez mocowanych na implantach stomatologicznych można określić dokładnie po indywidualnej ocenie sytuacji w jamie ustnej pacjenta.
• Czy jestem dobrym kandydatem do leczenia implantologicznego, z jakimi dolegliwościami po zabiegu musze się liczyć?
Zasadniczo implanty stomatologiczne można wszczepić u każdego. Tylko w wyjątkowych sytuacjach założenie implantów może być przeciwwskazane. Na decyzję o zabiegu duży wpływ ma ogólny stan zdrowia. We współczesnej stomatologii uzupełnienie protetyczne na implantach traktowane jest jako metoda leczenia “z wyboru”, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i nie ma poważnych przeciwwskazań. Implantów zębowych nie można zakładać u dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18-20 roku życia. Ma to związek z niezakończonym rozwojem kości. Z drugiej strony nie ma zasadniczych przeciwwskazań, aby zakładać implanty u osób starszych nawet po 70. Należy jednak pamiętać, że u osób takich procesy gojenia przebiegają dłużej, a współistnienie u nich niektórych chorób może wpłynąć na rezultat leczenia. Nie stosuje się zazwyczaj leczenia implantologicznego u osób chorujących przewlekle na schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory, AIDS, cukrzycę, nadciśnienie, osteoporozę, choroby psychiczne. Nie powinno się wszczepiać implantów osobom nałogowo palącym tytoń, alkoholikom, chorym na chorobę reumatyczną (ze względu na długotrwałe przyjmowanie sterydów). W pierwszej i drugiej dobie po implantacji istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia pewnych niedogodności takich jak np. obrzęk, powstanie krwiaka, bolesność operowanej okolicy. Powikłania te są na ogół niezbyt groźne a całe leczenie przebiega bez większych problemów, pacjenci zaopatrywani są w odpowiednie środki przeciwbólowe oraz otrzymują szczegółowy instruktarz postępowania po zabiegu. Groźne powikłania, takie jak infekcja zdarzają się rzadko.
• Jak należy dbać o implanty?
Zasadniczo podstawą jest odpowiednia codzienna higienizacja. Technika i metody szczotkowania nie różnią się od tych stosowanych przy zębach naturalnych. Przy większych pracach wykonanych na implantach, czasami stomatolog może zalecić stosowanie urządzenia takiego jak irygator. Implanty zębowe wymagają, podobnie jak zęby naturalne, co pół roku wizyty kontrolnej w gabinecie oraz ściągnięcia kamienia nazębnego. Zła higiena może doprowadzić do zapalenia dziąsła wokół implantu i zębów sąsiednich, zaniku kości i w konsekwencji odsłonięcia implantu.
• Co to jest augmentacja?
To sprawdzona metoda odbudowy kości szczęk. W momencie gdy lekarz stwierdzi, że u pacjenta występuję niewystarczająca ilość kości aby wszczepić w dane miejsce implant, planuje się w tym miejscu zabieg augmentacji. Materiał użyty do augmentacji może być pochodzenia organicznego np. kość wołowa, bądź syntetycznego np. hydroksyapatyt oraz fosforan trójwapniowy. Czasami, dla lepszego efektu, materiał przy dużych ubytkach kostnych przykrywa się specjalną błoną zaporową wykonaną z kolagenu. Technicznie zabieg, który jest całkowicie bezbolesny, polega na odsłonięciu dziąsła w miejscu ubytku kostnego i umieszczeniu tam materiału augmentacyjnego. Procedura wspiera tworzenie się w tym miejscu nowej kości. Z reguły po ok. 4 miesiącach pacjent jest gotowy, aby w planowanym miejscu wszczepić implant zębowy.
• Co to jest podniesienie dna zatoki (Sinus Lift)?
Zatoki szczękowe to parzyste przestrzenie pneumatyczne mieszczące się obustronnie w trzonie kości szczękowej. Dno zatoki szczękowej, czyli jej dolna ściana jest utworzona przez wyrostek podniebienny i zębodołowy szczęki. Najniższe miejsce dna zatoki szczękowej odpowiada najczęściej położeniu pierwszego zęba trzonowego. Do zatoki mogą wnikać korzenie zębów trzonowych i przedtrzonowych. Utrata zęba znajdującego się pod zatoką prowadzi do utraty kości, równocześnie dochodzi do ekspansji zatoki w kierunku, gdzie znajdował się wcześniej utracony ząb. Na skutek tego procesu grubość kości wyrostka zębodołowego może okazać się niewystarczająca do stabilnego umieszczenia i utrzymania w niej implantu. Aby wszczepić w tym odcinku implant, niezbędny jest zabieg podniesienia dna zatoki. Po wykonaniu dojścia do dna zatoki szczękowej poprzez nacięcie na wyrostku zębodołowym błona śluzowa zatoki za pomocą specjalistycznego instrumetarium zostaje uniesiona do poprzedniego położenia. W tak uzyskanej przestrzeni umieszczany jest biomateriał, substytut kości, który po zagojeniu się stworzy stabilne podłoże dla wszczepienia implantu zębowego.

 

Wklady porcelanowe: inlay, onlay, overlay

$
0
0

 

Wkłady porcelanowe Wklady porcelanowe: inlay, onlay, overlay

Duże ubytki w zębach bocznych są wskazaniem do zastosowania leczenia z pogranicza stomatologii zachowawczej i protetyki. Za pomocą wkładów porcelanowych lub kompozytowych odtwarzamy utracone twarde tkanki zęba, nie szlifując zęba, a jedynie nadając ubytkowi właściwy kształt . Pracę wykonujemy na dwóch wizytach. Na podstawie pobranych wycisków w pracowni protetycznej powstaje wkład-precyzyjne, bardzo wytrzymałe uzupełnienie ubytku zęba.

inlay onlay Wklady porcelanowe: inlay, onlay, overlay

Wkład jest wklejany do ubytku na kolejnej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Wkłady porcelanowe i kompozytowe wzmacniają tkanki zęba średnio o 70% co przedłuża żywotność zębów o około 10 lat. W porównaniu z konwencjonalnymi wypełnieniami wkłady cechuje duża dokładność wykonania, możliwość odtworzenia utraconych punktów stycznych i powierzchni żującej, przywrócenie utraconego kształtu anatomicznego zęba.

Ze względu na zasięg preparacji wkłady dzielimy na inlaye- odtwarzają powierzchnię żującą zęba oraz na onlaye i overlaye stosowane gdy zasięg utraconych tkanek zęba jest bardzo duży (są to głownie zęby boczne, najczęściej po leczeniu kanałowym).

Wkłady porcelanowe inlay onlay overlay 3 300x120 Wklady porcelanowe: inlay, onlay, overlay

Zastosowanie wkładów pozwala zachować pozostałe, zdrowe części korony zęba bez konieczności ich szlifowania.


Leczenie kanalowe zeba

$
0
0

W  klinice leczenie endodontyczne jest przeprowadzane na jednej wizycie z zastosowaniem najnowocześniejszych technik zabiegowych. Jest to leczenie zupełnie bezbolesne dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia the Wand.

Leczenie kanałowe zęba 300x199 Leczenie kanalowe  zeba
Celem leczenia jest całkowite oczyszczenie i dezynfekcja systemu kanałów korzeniowych na całej długości oraz szczelne ich wypełnienie.

Leczenie kanałowe zęba 2 Leczenie kanalowe  zeba

Mikroskopia umożliwia znalezienie nawet najdrobniejszych kanałów. Ponadto stosując mikroskop oraz ultradźwiękowe narzędzia kanałowe takie jak Spartan jesteśmy w stanie usunąć prawie każde złamane narzędzie z kanału zęba.
Stosowany przez elektroniczny pomiar długości kanału (TriAuto ZX) umożliwia monitorowanie głębokości pracy narzędzi oraz opracowanie kanału na całej jego długości.

Szczelne wypełnienie kanału jest warunkiem prawidłowego leczenia. W klinice uzyskujemy to dzięki zastosowaniu systemu termicznego wypełniania kanałów ciekłą gutaperką (System B, Obtura III).

Nieodzownym elementem leczenia endodontycznego jest odpowiednia diagnostyka przed, w trakcie i pozabiegowa. Klinika jest wyposażona w systemy cyfrowej radiowizjografii, a w szczególnie trudnych przypadkach wykonujemy tomografię komputerową.

Leczenie kanałowe zęba 4 300x196 Leczenie kanalowe  zeba

 

Tak przeleczony kanał nie wymaga powtórnej ingerencji, a ząb może służyć jeszcze przez wiele lat nawet jako filar mostu. Leczenie kanałowe jest postępowaniem czasochłonnym (trwa nawet do 2 godz.), ale jest jednocześnie tańsze niż usuniecie zniszczonego zęba i zastąpienie go implantem lub mostem protetycznym.

 

Leczenie kanałowe zęba 6 Leczenie kanalowe  zeba
Jednowizytowe leczenie oznacza dla Państwa oszczędność czasu oraz zmniejszenie stresu związanego z leczeniem. Niemniej wymaga od lekarza ponadprzeciętnych umiejętności zabiegowych.

Endodoncja:  leczenie kanalowe pod mikroskopem.

Endodoncja – zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba, w której znajdują się nerwy i naczynia krwionośne, utrzymujące ząb przy życiu. Leczenie kanałowe często bywa jedyna możliwością zachowania zęba. Mimo,że może wymagać cierpliwości i kosztów pozwala na uniknięcie ekstrakcji która zawsze powinna być rozwiązaniem ostatecznym. Korzyści płynące z prawidłowo przeleczonego endodontycznie zęba są niebagatelne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i kontroli pozwalają na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej jak również stanowią solidny zrąb pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach protetycznych klasycznych i tych tworzonych w oparciu o implanty. Istotą leczenia kanałowego jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba chorej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami. Aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort leczenia: brak doznań bólowych i skuteczność zabiegu wykonujemy go w znieczuleniu.

Dlaczego zęby trzeba leczyć pod mikroskopem?

Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Złamanie narzędzia endodontycznego, perforacja (czyli przebicie ściany zęba) lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów – te przypadki można rozwiązać skutecznie tylko przy użyciu mikroskopu. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Stomatolog Milena Zaniewska

$
0
0

MilenaZ Stomatolog Milena Zaniewska

 

Absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej. Jestem stomatologiem z dużym doświadczeniem.

Doskonaliłam swoje umiejętności podczas licznych kursów zarówno w Polsce jak i zagranicą (Wielka Brytania). Prowadziłam prywatną paktykę stomatologiczną przez wiele lat. Od 2007 Pracowałam w Wielkiej Brytanii zarówno w klinice państwowej jak i prywatnej.
Obszarem moich zainteresowań zawodowych jest protetyka, stomatologia zachowawcza jak również chirurgia stomatologiczna i periodontologia.

Jestem osobą spokojną, miłą i komunikatywną. Zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. W moim gabinecie panuje przyjazna atmosfera. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro pacjenta.

Dentysta dla dzieci w londynie

$
0
0

Dentysta dla dzieci w londynie 359x240 Dentysta dla dzieci w londynie

Dentysta dla dzieci, stomatologia dziecięca. Skuteczna profilaktyka próchnicy u dzieci, zaoszczędzi im w przyszłości wielu stresów oraz rozczarowań, a także ustrzeże je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Kiedy po raz pierwszy powinniśmy się udać z dzieckiem do dentysty?

Odpowiedź jest bardzo prosta: im wcześniej ząbki dziecka obejrzy dentysta – tym lepiej. Pierwsza wizyta u dentysty powinna się odbyć pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia dziecka – tuż po wyrznięciu pierwszych zębów mlecznych. Dzięki temu maluchy oswajają się z gabinetem stomatologicznym, fotelem dentystycznym i lekarzem. Taka wizyta jest również istotna dla rodziców – mogą w jej trakcie otrzymać wiele cennych wskazówek, jak właściwie dbać o zęby i dziąsła dziecka. U starszych dzieci z mlecznym lub mieszanym uzębieniem zaleca się diagnostykę próchnicy nieinwazyjną, czyli zamiast wykonywać zdjęcie RTG (narażenie dziecka na promieniowanie jonizujące) należy użyć specjalnego urządzenia laserowego, które bezboleśnie „prześwietla” badany ząbek i pokazuje czy pod powierzchnią szkliwa znajduje się ubytek. Odpowiednio wcześnie wykryty niewielki ubytek próchnicowy można leczyć kompletnie bezinwazyjnie i bezbólowo (brak „borowania”) za pomocą ozonu.

 

The Wand to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki która z wyglądu przypomina długopis. Zobacz wiecej: stomatolog dzieciecy

Dentysta Londyn

$
0
0

Dentysta Londyn: Profilaktyka, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia estetyczna, Implantologia, Bezbolesne leczenie, Leczenie w narkozie, Pedodoncja, Ortodoncja, Endodoncja, Chirurgia stomatologiczna, Protetyka, RTG, Endodoncja.

Stomatolog / dentysta:  dr Łukasz Matuszak : wybielanie zębów, czyszczenie zębów, takie jak S / P oraz przepływu powietrza, implanty, korony, mosty, protezy, wypelnienia , ekstrakcje, leczenia endodontycznego ect..) Stomatolog / dentysta: dr Bożena Rak-Latos : chirurg dentystyczny, implanty, korony, mosty, protezy, uczucia, ekstrakcja Dr Liliana Suchodolska – Ortodonta Stomatolog / dentysta:  dr Milena Zaniewska: wybielanie zębów, czyszczenie zębów, takie jak S / P i przepływu powietrza, korony, mosty, protezy, wypelnienia, ekstrakcje, leczenia endodontycznego ect..) Stomatolog / dentysta: Dr Magdalena Wolińska (wybielanie zębów, czyszczenie zębów, takie jak S / P oraz przepływu powietrza, implanty, korony, mosty, protezy, wypelnienia , ekstrakcje, leczenia endodontycznego ect..)

 

Searches related to dentysta londyn dentysta londyn forum polski dentysta londyn nhs dentysta w anglii dentysta londyn cennik dentysta w londynie nhs dobry dentysta w londynie dentysta wielka brytania dentysta w wielkiej brytanii .

 

Znajdziesz nas: Londyn,

Tooting Medical Centre
Polska przychodnia w Londynie

Adres korespodecyjny:
5 London Road SW17 9JR
Adres dla nawigacji:
7 London Road/Links Road  SW17 9JP

 

Oferujemy następujące zabiegi:

Implanty

  • wykonywanie wszczepów zębowych z zastosowaniem sprawdzonych systemów implantologicznych
  • zastosowanie technik regeneracji tkanek z użyciem nowoczesnych biomateriałów
  • zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantologicznej (podniesienie dna zatoki szczękowej, przeszczepy)

Ortodoncja 

  • pełna diagnostyka wad zgryzu
  • leczenie dzieci, młodzieży i dorosłych przy pomocy ruchomych i stałych aparatów ortodontycznych
  • leczenie wad zgryzu przy użyciu nowoczesnej metody niewidocznych aparatów lingwalnych
  • leczenie z użyciem mikroimplantów ortodontycznych
  • wprowadzanie do łuku zębowego zębów zatrzymanych (współpraca ortodontyczno-chirurgiczna)
  • przedprotetyczne leczenie ortodontyczne

Incognito

  • Leczenie wad zgryzu przy użyciu niewidocznych aparatów naklejanych od strony językowej zębów
  • Zastosowanie metody pozwalającej uniknąć odwapnień na powierzchniach policzkowych zębów
  • System uwzględniający indywidualne warunki w jamie ustnej każdego pacjenta

Stomatologia estetyczna 

  • korekta kształtu i koloru zębów
  • wybielanie zębów podczas jednej wizyty w gabinecie
  • licówki porcelanowe – estetyczne nakładki wykonane z porcelany przyklejane na przebarwioną lub zniszczoną powierzchnię zęba
  • inlay, onlay – kompozytowe lub ceramiczne wkłady i nakłady, służące do estetycznej odbudowy znacznie zniszczonych zębów

Chirurgia stomatologiczna

  • usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym i ogólnym (sedoanalgezji)
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
  • resekcje korzeni zębów
  • hemisekcje
  • usuwanie torbieli szczęk
  • usuwanie zmian na błonie śluzowej i dziąsłach oraz w kościach szczęk (wraz z diagnostyką histopatologiczną usuniętych zmian)
  • zabiegi chirurgiczne wspomagające leczenie ortodontyczne (odsłanianie zębów zatrzymanych miniimplanty, zabiegi mikrochirurgii ortodontycznej)
  • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej
  • zabiegi sterowanej regeneracji kości z użyciem wysokiej jakości biomateriałów

Znieczulenie miejscowe i ogólne

  • Komputerowe znieczulenie – zapewnia bezbolesność przeprowadzanych zabiegów, skutecznie podnosząc komfort pacjenta podczas leczenia w razie potrzeby jest również możliwe przeprowadzenie zabiegu w sedoanalgezji* pod czujnym okiem zespołu anestezjologicznego (szczególnie polecane podczas rozległych zabiegów z zakresu chirurgii i implantologii oraz dla pacjentów, którzy panicznie boją się dentsty)
  • Stomatologia zachowawcza i endodoncjaStomatologia zachowawcza i endodoncja
  • leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba korekta kształtu i barwy zębów przy użyciu wysokiej jakości materiałów wiodących firm stomatologicznych
  • endodoncja – leczenie kanałowe – opracowanie zainfekowanych kanałów korzeniowych, a następnie skutecznym ich wypełnieniu z zastosowaniem nowoczesnych materiałów

Protetyka

  • korony i mosty: pełnoceramiczne, na bazie złota lub stopów bezniklowych
  • adhezyjne mosty porcelanowe i kompozytowe wzmocnione włóknem szklanym
  • protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, protezy overdenture (wykorzystujące jako podparcie uzębienie resztkowe) korony
  • korony, mosty i protezy na implantach

Pedodoncja

  • Kompleksowa opieka stomatologiczna dzieci i młodzieży
  • Diagnostyka, profilaktyka i profesjonalne leczenie z zastosowaniem dostosowanych do wieku naszych małych pacjentów metod i materiałów
  • diagnostyka radiologiczna o zmniejszonej dawce promieniowania
  • bezpieczne i przyjazne dla dzieci znieczulenia komputerowe
  • kolorowe wypełnienia

Periodontologia

  • Profesjonalne leczenie chorób przyzębia zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej

Profilaktyka stomatologiczna u dzieci: lakowanie, profilaktyka fluorkowa, lapisowanie.

$
0
0

Dobra kondycja zębów mlecznych jest niezmiernie ważnym czynnikiem, który wpływa na prawidłowy rozwój zębów stałych. Zęby mleczne utrzymując dostateczną ilość miejsca w kości zapewniają łatwiejsze wyrzynanie stałemu uzębieniu.

 

Lakowanie należy do grupy zabiegów które nie są inwazyjne. Dzięki niemu następuje spłycenie głębokich bruzd w koronach zębów stałych trzonowych i przedtrzonowych. Dokonuje się tego za pomocą światłoutwardzalnego laku szczelinowego lub glasjonometu. Ich zdolność do uwalniania fluoru, zapewnia nie zaleganie w nich trudnych do usunięcia resztek pokarmów. Lakowania zębów powinniśmy dokonywać jak najszybciej po wyrznięciu się zębów stałych, aby jak najwcześniej je zabezpieczyć.

 

Profilaktyka fluorkowa to kolejny zabieg znajdujący zastosowanie u najmłodszych pacjentów. Za jej pomocą dostarczamy zębom dużą ilość fluoru. Zapewnia on to, że stają się one odporniejsze na ataki kwasów produkowanych przez bakterie. Lakier fluorowy oraz pianka zawierająca fluor są zaliczane do najkorzystniejszych form leczenia.

 

Lapisowanie – to kolejny zabieg, znajdujący zastosowanie u dzieci. W chwili kiedy pojawią się ubytki próchnicowe w zębach mlecznych stosuje się go w celu zatrzymania dalszego postępowania procesu próchnicowego. Lapisowanie odbywa się na powierzchniach płaskich zębów. W przypadku pojawienia się ubytku w zębach trzonowych, zachodzi konieczność jego mechanicznego opracowania oraz założenia wypełnienia. Pomaga to nam uniknąć zapalenia miazgi. Lapisowanie polega na naniesieniu na powierzchnię ubytku roztworu azotanu srebra i glukozy, dzięki czemu rozwój próchnicy zostanie zatrzymany.

Lek. Stom. Grażyna Hankiewicz

$
0
0

dr Grazyna HankiewiczAbsolwentka Akademii Medycznej w Łodzi – dyplom lekarza stomatologa.

28 – letnie doświadczenie w pracy w gabinetach NFZ i prywatnych, w tym w szkołach i zakładach pracy. Kierownik stomatologii w Regionalnej Przychodni. W latach 1984 – 90 przebywała w Montrealu zapoznając się m.in. z wpływem profilaktyki na stan uzębienia oraz wpływem kompozytów najwyższej jakości na wypełnienia długookresowe.

 

 

 

 

Stomatologia zachowawcza polega na profilaktyce i leczeniu próchnicy.

Endodoncja skupia się na leczeniu kanałowym zębów.

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) zajmuje się kontrolą i prawidłowym leczeniem zębów u dzieci, sprawdzaniem właściwego postępu ząbkowania, opieką nad zębami mlecznymi i młodymi zębami stałymi, a także diagnozowaniem wad zgryzu (które następnie leczy ortodonta).

Periodontologia skupia się na leczeniu schorzeń przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Jedną z najczęstszych chorób, z którą muszą zmagać się periodontolodzy, jest parodontoza. Rzadziej używana nazwa periodontologii to parodontologia).

Protetyka stomatologiczna to bardzo cenna dyscyplina przydatna dla tych wszystkich, którzy stracili naturalne uzębienie. Jest to dziedzina, która rozwija się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Odtwarzanie zębów przeprowadzić można obecnie wieloma metodami, od zwykłych koronek, po tytanowe implanty.

 

Zakres leczenia:

– profilaktyka stomatologiczna u dzieci i dorosłych,
– leczenie próchnicy początkowej i przewlekłej,
– leczenie kanałowe,
– wypełnianie ubytków,
– restrukturyzacja zębów za pomocą ćwieków standardowych i kompozytów,
– ekstrakcje zębów,
– usługi protetyczne,
– wkłady koronowo-korzeniowe,
– mosty porcelanowe,
– protezy częściowe i całkowite oraz szkieletowe.

Lekarz dentysta Agnieszka Maniszewska

$
0
0

Agnieszka Maniszewska

Lekarz dentysta z ponad 10-letnim doświadczeniem.

Bardzo duże doświadczenie w zakresie stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej,stomatologii estetycznej i protetyki.

Owocna współpraca z młodymi pacjentami. Inicjator wielu akcji profilaktycznych i oświatowych wśród dzieci i młodzieży.

Uczetnik wielu kursów z zakresu:

  • - stomatologii estetycznej
  • - stomatologii odtwórczej
  • - leczenia dzieci i młodzieży
  • - wdrażania nowych materiałów i metod leczenia.

Udział w licznych targach, konferencjach naukowych.

Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.


Pakiet NHS do dentysty

$
0
0

Pakiet NHS do dentysty

dla każdego posiadacza białej karty NHS: £20 ZNIŻKI na Usługi dentystyczne

Dentysta dr Artur Zatorski

Stomatolog dzieciecy

$
0
0

Bezbolesne wykonywanie wszystkich znieczuleń stomatologicznych. Także tych, które wykonywane innymi metodami moga być nieprzyjemne dla pacjenta – np. śródwięzadłowe czy podniebienne.

 

The Wand umożliwia bezbolesne wykonywanie wszystkich znieczuleń stomatologicznych. Także tych, które wykonywane innymi metodami moga być nieprzyjemne dla pacjenta – np. śródwięzadłowe czy podniebienne.

Dzięki temu lekarz może częściej stosować znieczulenie pojedynczego zęba. Może także korzystać z innego niż zazwyczaj miejsca wkłucia, także przy takich zabiegach, gdzie najczęściej rezygnował ze znieczulenia ze względu na bolesność i trudność aplikacji innymi metodami.

System The Wand – jedna technologia, wiele zastosowań.

Znieczulenie nasiękowe (Infiltration)- wszystkie rodzaje

Systemy The Wand umożliwiają wykonywanie wszystkich rodzajów znieczuleń nasiękowych, wewnątrzustnie i zewnątrzustnie. Prędkość podawania środka znieczulającego jest dostosowana do fizjologicznych możliwości wchłaniania płynu przez tkanki. Dzięki temu skurcz i odrętwienie tkanek otaczających sa mniejsze niż przy wykorzystaniu technik tradycyjnych. Tkanka pozostająca na drodze płynu znieczulającego pozostaje nieuszkodzona, nie ulega rozwarstwieniu wskutek nadmiernego ciśnienia podawania.

Znieczulenie przewodowe, przewodowe żuchwy (Mandibular Block) – blokada nerwu zębodołowego dolnego 

Precyzyjne podanie, dozowanie, aspiracja oraz dostęp w okolicę pnia nerwu zębodołowego dolnego. Charakterystyczna dla The Wand technka prowadzenia igły (z rotacją końcówki roboczej, czyli „kręceniem” igły wokół własnej osi) zapewnia prostą trakcję igły. Pozwala to zapobiec efektowi wygięcia igły w tkance, który powoduje oddalenie igły od zaplanowanego miejsca deponowania. Można wykorzystać: technikę klasyczną, technikę Cieszyńskiego, technikę Weissbrema, Gow-Gates’a, Akinosi-Vazirani. Wykonujemy znieczulenia nerwu zębodołowego dolnego, znieczulenie nerwu policzkowego, znieczulenie nerwu językowego, znieczulenie nerwu bródkowego, itp. Ta technika umożliwia precyzyjne znieczulenie na okres ok. 1 godziny z krótkimczasem rozpoczęcia działania środka znieczulającego od momentu rozpoczęcia procedury.

Śródwięzałowe (PDL) – w obszar aparatu zawieszeniowego zęba, blokada przewodzenia w pęczku naczyniowonerwowym z dostępu poprzez szparę ozębnową 

Precyzyjna kontrola i redukcja ciśnienia podawanego płynu umożliwiają wykonywanie bezbolesnych i atraumatycznych znieczuleń śródwięzadłowych pojedynczego zęba, także np. trzonowców w okolice bifurkacji. Dzięki systemowi The Wand Plus a zwłaszcza dzięki The Wand STA znieczulenie śródwiezadłowe jest nieporównanie łatwiejsze i bezpieczniejsze do wykonania. System The Wand STA pozwala na precyzyjne określenie okolicy do podania znieczulenia pod kontrolą „systemu nawigacji”. Atraumatyczne znieczulenie wybranego zęba na okres ok. 40 minut.

Znieczulenie śródkostne (CIA) – Zębowo-Wyrostkowy Dostęp Kostny.

U osób o niewykształconej całkowicie blaszce zbitej (dzieci) lub u których następuje fizjologiczny zanik blaszki zbitej (osoby dojrzałe) istniej możliwość skutecznego wykonania znieczulenia wybranego zęba. Dostęp igły do kości jest uzykiwany poprzez nakłucie brodawki, a deponowanie środka znieczulającego odbywa się poprzez kanaliki kościgąbczastej. Dzięki powolnemu i precyzyjnemu aplikowaniu  anestetyku pod kontrolą mikroprocesora wybrany ząb można znieczulić na okres ok. 40 minut.

Znieczulenie podniebienne (AMSA) – gałązek przednich i środkowych 

Ze względu na porowatą strukturę kości podniebiennej (kanalikiodżywcze w strukturze kości zbitej) jest to teoretycznie najlepsza okolica do deponowania znieczuleń. Jednak trudność w technice podawania oraz brak precyzji w kontrolowaniu ciśnienia dla tego typu znieczulenia sprawiają, iż znieczulenia podniebienne nie były chętnie wykonywane. Dzięki systemom The Wand znieczulenie tą techniką jest skuteczne, bezbolesne i bezpieczne. Za pomocą zredukowanej dawki znieczulenia można znieczulić wiele zębów z jednego punktu wkłucia na okres około 1 godziny. Pacjent zachowuje sprawność mimiczną i nie wykazuje odrętwienia warg.

Znieczulenie podniebienne (P-ASA) – przewodowe gałązek przednich z dostępu w okolicy kanału przysiecznego

Trudność w technice podawania oraz brak precyzji w kontrolowaniu ciśnienia, a także trudność z wykonaniem poprawnej aspiracji oraz tkliwość brodawki przysiecznej sprawiają, iż znieczulenia  odniebienne tego typu nie były chętnie wykonywane przy użyciu technik tradycyjnych. Wykorzystując systemy The Wand można wykonać komfortowe dla pacjenta znieczulenie okolicy brodawki przysiecznej, a następnie zdeponować środek znieczulający w okolicy ujścia kanału przysiecznego. Automatyczny system aspiracji umożliwi sprawdzenie czy znieczulenie nie jest deponowane donaczyniowo. Ta technika znieczulania umożliwia obustronne znieczulenie zębów w odcinku „od kład do kła”, z jednego wkłucia; na okres około 1 godziny. Pacjent zachowuje sprawność mimiczną i nie wykazuje odrętwienia warg.

 Znieczulenie domiazgowe (I-PA) – śródmiazgowe

Stosowanie tej techniki znieczuleń za pomocą systemów The Wand umożliwia precyzyjne i niskociśnieniowe podanie środka znieczulającego w światło kanału korzeniowego poprzez dostęp z komory zęba. Wykonywanie podczas leczenia kanałowego w przypadku wystąpienia ostrego stanu zapalnego.Łatwiejsze i bardziej komfortowe do podania przy pomocy systemów The Wand w porównaniu z technikami tradycyjnymi.

Implant sruba bikortykalna

$
0
0

BICORTICAL SCREW GARBACCIO

BICORTICAL SCREW GARBACCIOW odróżnieniu od powszechnie stosowanych  tzw. technik dwufazowych,  wymagających wielomiesięcznej rehabilitacji , proponujemy tzw. metodykę jednofazową .

Oznacza to , ze etap chirurgiczny i protetyczny realizowany jest na tej samej wizycie.

Funkcja zucia i estetyki przywrocona zostaje natychmiast w przeciagu jednego dnia.

Dodatkowym atutem metodyki jednofazowej jest bardzo niska urazowość związana z zabiegiem . Nigdy nie jest wymagane nacięcie i szycie dziąsła celem opracowania łoża i wprowadzenia implantu . Nigdy zatem po zabiegu nie wystąpi ból czy obrzęk.

W naszej praktyce metoda jednofazowa stosowana jest głównie w oparciu o implant- śrubę bikortykalną.  Wszczep ten stosowany jest od ponad 30 lat osiągając bardzo dobre rezultaty kliniczne. Śruba bikortykalna może być zastosowana we wszystkich spotykanych przypadkach braków zębowych, prawie nizależnie od wieku pacjenta.

W przypadkuu braków pojedynczych zębów głównie w przednim odcinku łuku zębowego zastosowanie tego implantu (zwłaszcza u młodzieży) znajduje wskazania wręcz bezwzględne, pozwalając uniknąć szlifowania często zdrowych sąsiadujących zębów pacjenta celem wykonania protezy stałej.

Tak pojęta implantologia jest metodą rozszerzającą zakres rehabilitacji protetycznej, z drugiej zaś strony zastosowanie śruby bikortykalnej zapobiega resorpcji tj. trwałemu zanikowi tkanki kostnej, pełniąc oprócz rehabilitacji także funkcję profilaktyczną.

 

Implant sruba bikortykalna 2 Implant sruba bikortykalna 3 Implant sruba bikortykalna 4 Implant sruba bikortykalna 5 Implant sruba bikortykalna 6 Implant sruba bikortykalna 7 Implant sruba bikortykalna 8

Chirurg stomatolog dr Bozena Rak Latos

$
0
0
Chirurg stomatolog dr Bozena Rak Latos

Chirurg stomatolog dr Bozena Rak Latos

Specjalista z zakresu chirurgii stomatologicznej i twarzowo szczękowej w tym implantologii.

  1. Chirurgia  stomatologiczna   pełny zakres  czynności.
  2. Implantologia  różne systemy   w tym  implanty   tzw.  nietypowe  (krótkie  grube)   oraz  tzw.   mini implanty   do umocowania  protez  plus  wszystkie  zabiegi  przygotowujące  do implantacji   tzw.  augmentacja  kości
  3. Protetyka   stomatologiczna   pełny zakres   tj.   samodzielna   protetyka    plus  protetyka implantologiczna
  4. Stomatologia  zachowawcza   w tym   endodoncja   z   mikroskopem   lub bez    z  endometrem  lub  bez    ale   za to   z wykorzystaniem  terapii  ozonowej
  5. Leczenie  chorób  stawu  skroniowo  żuchwowego   terapia  laserowa  fizjoterapia stawu
  6. Leczenie   parodontozy   terapia   imunolosupresji
  7. Rentgenodiagnostyka  stomatologiczna  analiza  teleradiogramów  i  radiowizjigrafii
  8. Ozonoterapia   ozon  wykorzystuje   się  w różnych   działach   stomatologii   wykonanie usługi  przy pomocy   ozonu   oznacza , iż  nie   będzie   powikłań  po  leczeniu.
  9.  Leczenie stanów   bólowych   tzw.  stan  nagły   i   leczenie   powikłań
Viewing all 57 articles
Browse latest View live